Poslovia nádeje

(1 recenzia zákazníka)

13,00

 

Štvrtá časť päťzväzkového diela DRÁMA VEKOV tématicky nadväzuje na udalosti po ukrižovaní Ježiša Krista.

Kategórie:

Popis

Poslovia nádeje
Ellen Gould Whiteová

Štvrtá časť päťzväzkového diela DRÁMA VEKOV tématicky nadväzuje na udalosti po ukrižovaní Ježiša Krista. Obsahom sú predovšetkým dejiny ranej kresťanskej cirkvi a novozákonní hrdinovia viery (Peter, Štefan, Ján, Pavol…) i mnohí ďalší, ktorí stáli na začiatku histórie kresťanstva. Boli týraní a zatváraní do väzenia, hájili sa pred vládcami vtedajšieho sveta a niektorí zahynuli mučeníckou smrťou. Nikdy, ani v tých najkritickejších okamihoch nestratili nádej, že ich prehra v skutočnosti znamená víťazstvo.

Ďalšie informácie

Rozmery 17 × 24 cm
Strany

336 strán

Väzba

viazaná

Autor

1 recenzia k Poslovia nádeje

 1. Jana

  Ježiš dal apoštolom „silu a moc“ (Luk 9,1). On nikdy nikoho neposiela s prázdnymi rukami. Ani od nás neočakáva, že budeme jeho poslami v našej vlastnej sile. Naše vzdelanie, postavenie, bohatstvo alebo schopnosti sú nedostatočné na splnenie jeho poslania. Je to Kristus, kto dáva schopnosti,vyzbrojuje a zmocňuje.
  Učeníctvo nemôže existovať bez úplnej oddanosti Kristovi a tomu, do čoho nás povoláva jeho život a posolstvo. Aké väčšie povolanie môže niekto dostať?
  „Boh prijíma ľudí takých, akí sú a vychováva ich pre svoju službu, ak sú mu poddajní. Boží Duch oživí všetky schopnosti toho, kto ho prijíma. Pod vedením Svätého Ducha sa bude myseľ posvätená Bohu rozvíjať vyvážene a dostane silu Božie požiadavky nielen chápať, ale ich aj plniť. Váhavý, nerozhodný človek získa odvážny a pevný charakter. ”
  (1) Ježiš v evanjelizačnom úspechu vidí porážku satana (Luk 10,18).
  (2) Čím viac sa človek odovzdá svojmu poslaniu, tým viac moci a autority mu
  Ježiš sľubuje (Luk 10,19).
  (3) Radosť evanjelistov nemá spočívať v tom, čo sa podarilo dosiahnuť, ale v tom, že ich mená sú zapísané v knihe života (Luk 10,20). Nebesia sa radujú nad každým človekom, ktorého sa podarilo zachrániť zo satanovho väzenia.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Názov:
Poslovia nádeje
Autor:
Ellen Gould Whiteová
ISBN:
Rozmery (šxv):
170x240 mm
Počet strán:
336
Väzba:
viazaná

Možno by sa Vám páčilo…

 • Viera

  Z tieňa do slávy

   

  V poslednom zväzku Drámy vekov autorka približuje dve tisícročia svetových dejín, ich významné medzníky a niektoré z kľúčových postáv histórie.

 • Viera

  Na úsvite dejín

  vypredané

  Prvá časť päťzväzkového diela DRÁMA VEKOV otvára veľkú panorámu Starej zmluvy. Pútavým spôsobom približuje príbehy od stvorenia sveta po vládu kráľa Dávida.

 • Viera

  Zo slávy do tieňa

   

  Druhý zväzok Drámy vekov prevedie čitateľa cez dramatické úseky bohatej minulosti Izraela, od čias slávneho kráľa Šalamúna po príchod Ježiša Krista.

 • Viera

  Cesta lásky

   

  Tretia časť päťzväzkového diela DRÁMA VEKOV je právom považovaná za vrcholný literárny prejav americkej spisovateľky.

 • Viera

  Dráma vekov – Sada 5 kníh

   

  Svetoznáma 5-dielna séria kníh DRÁMA VEKOV americkej spisovateľky.