Moderné podobenstvá

7,50

Spojenie neznámeho so známym je pointou podobenstva. Keď Ježiš hovoril o abstraktných ideách, ako viera, láska či Božie kráľovstvo, začínal práve takto: „Kráľovstvo nebeské je ako…“ Morris Venden vie, že aj dnešní ľudia milujú podobenstvá, pretože vďaka nim sa nebo stáva súčasťou ich sveta.

Kategórie:

Popis

Moderné podobenstvá
Morris L. Venden

Vraví sa, že každý je na niečo odborník. Niekto je možno génius na výpočtovú techniku, ale nemá tušenie, čo sa skrýva pod kapotou jeho auta. Iný pozná do poslednej skrutky lietadlá, ale nevie nič o neurochirurgii.

Keď sa nám niekto pokúša priblížiť odbor, v ktorom pracuje, je pre nás veľkou pomôckou, keď začne nasledujúcim spôsobom: „Počítač (karburátor, prúdové lietadlo, mozog…) je ako…“

Spojenie neznámeho so známym je pointou podobenstva. Keď Ježiš hovoril o abstraktných ideách, ako viera, láska či Božie kráľovstvo, začínal práve takto: „Kráľovstvo nebeské je ako…“ A rozprával podobenstvá, ktorých sa jeho poslucháči nemohli nasýtiť.

Morris Venden vie, že aj dnešní ľudia milujú podobenstvá, pretože vďaka nim sa nebo stáva súčasťou ich sveta. Tí, čo počuli podobenstvá v jeho kázňach, vždy žiadali, aby im ich poskytol aj v tlačenej podobe. Dnes sú všetky zhromaždené v tejto knihe.

Aké podobenstvá vnútri nájdete? Sú ako…

A viete čo? Prečítajte si ich sami!

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Moderné podobenstvá”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Názov:
Moderné podobenstvá
Autor:
Morris L. Venden
ISBN:
Rozmery (šxv):
135x205 mm
Počet strán:
160
Väzba:
viazaná