Zlaté ruky

(3 recenzie zákazníkov)

8,00

Ak sa niekto narodí v černošskom gete, vyrastá v neúplnej rodine a v škole ho považujú za jedného z najhorších, potom asi nie je ťažké predstaviť si, „čo asi z toho dieťaťa bude“. Život však niekedy prináša nečakané rozuzlenia.

Kategórie:

Popis

Zlaté ruky
Ben Carson, Cecil Murphey

Ak sa niekto narodí v černošskom gete, vyrastá v neúplnej rodine a v škole ho považujú za jedného z najhorších, potom asi nie je ťažké predstaviť si, „čo asi z toho dieťaťa bude“. Život však niekedy prináša nečakané rozuzlenia. O tom hovorí aj príbeh s príznačným názvom „Zlaté ruky“, ktorými bol obdarovaný dnes už svetoznámy neurochirurg.
Na začiatku je to Ben Carson – chlapec bez perspektívy, ktorý nevie, či nájde v živote zmysluplné uplatnenie. Na konci je to tiež Ben Carson – ale už ako známa kapacita v odbore neurochirurgia, muž z novinových titulkov, ktorý prináša nádej mnohým svojim pacientom a ich blízkym.

Zlaté ruky, to je príbeh chlapca, ktorý má mnoho snov, ale ešte viac problémov – so školou, spolužiakmi, so svojím okolím, sám so sebou. Zároveň je to tiež príbeh muža, u ktorého sa odvaha snúbi s vytrvalosťou, skromnosťou a súcitom. Čitateľ sa spolu s autorom dostáva nielen do svojrázneho chlapčenského a neskôr i študentského sveta, ale sčasti aj do prostredia významnej neurochirurgickej kliniky – Hopkinsovho centra – kde v tichu operačných sál ožívajú mnohé stratené nádeje. Carsonovo životopisné rozprávanie poskytuje aj priestor na uvažovanie a inšpiráciu zvlášť mladým ľuďom. MUDr. Ben Carson je absolventom Yalskej a Michiganskej univerzity. V súčasnosti pôsobí ako primár detskej neurochirurgie v Univerzitnej nemocnici Johna Hopkinsa v americkom Baltimore. V roku 1987 vstúpil do histórie medicíny ako vedúci operačného tímu, ktorý po prvý raz oddelil siamské dvojčatá spojené temenom hlavy. Cecil Murphey napísal viac ako 40 kníh a s mnohými významnými osobnosťami spolupracoval pri tvorbe ich autobiografií.

3 recenzie k Zlaté ruky

  1. future

    skvelá kniha, odporúčam prečítať

  2. future

    keď ju prečítate, budete ju tiež odporúčať

  3. kniha

    Kniha, ktorá zmení Váš pohľad na svet.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Názov:
Zlaté ruky
Autor:
Ben Carson, Cecil Murphey
ISBN:
Rozmery (šxv):
145x215 mm
Počet strán:
208
Väzba:
viazaná

Možno by sa Vám páčilo…