Zrodenie hrdinu

(1 recenzia zákazníka)

8,50

Zalistuj si v knihe:

Skutočný hrdinský príbeh vojenského zdravotníka Desmonda Dossa. V poslednej a najťažšej skúške sa ocitol počas bojov na Okinave. Svojimi zachraňujúcimi činmi tvárou v tvár zdrvujúcej prevahe si získal úctu a rešpekt nielen tých, ktorí bojovali po jeho boku, ale aj obdiv a uznanie vďačného národa.

 

Kategórie: Značka:

Popis

Zrodenie hrdinu
Booton Herndon

Vojnových hrdinov si zvyčajne predstavujeme ako smelých a odhodlaných vojakov, odvážne sa hrnúcich na bojisko, aby zabíjali nepriateľov. Často sú tvorcami neobyčajných činov, za ktoré získajú medaily, obdiv i slávu. Desiatnik Desmond Doss, vojenský zdravotník v druhej svetovej vojne, sa však tejto predstave klasického hrdinu vymyká. Bol to plachý chlapec z Virgínie, ktorý neznášal zbrane a odmietal kohokoľvek zabiť. To, čo prežil – a dúfame, že vy ako čitatelia jeho príbehu prežijete spolu s ním – je silný príbeh o skromnom vidieckom chlapcovi, ktorého neochvejná viera a oddanosť vlasti priviedli do mnohých hraničných situácií, ktoré absolútne preverili jeho dôveru v Boha. V poslednej a najťažšej skúške sa ocitol počas bojov na Okinave. Svojimi zachraňujúcimi činmi tvárou v tvár zdrvujúcej prevahe si Desmond získal úctu a rešpekt nielen tých, ktorí bojovali po jeho boku, ale aj obdiv a uznanie vďačného národa. Preto ho Kongres ocenil najvyššou poctou – Medailou cti.

1 recenzia k Zrodenie hrdinu

  1. Jozef

    Hovorí sa, že kniha je vždy lepšia ako film. Aj keď slávnym režisérom filmové spracovanie tohto vzácneho hrdinu je veľkolepé, kniha ma veľmi oslovila hlavne vynikajúcim preniknutím do duše vojnového hrdinu a doplnila mozaiku príbehu o momenty, ktoré filmové plátno nezachytilo. Doporučujem si ju prečítať.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Názov:
Zrodenie hrdinu
Autor:
Booton Herndon
ISBN:
978-80-8071-199-3
Rozmery (šxv):
138x215 mm
Počet strán:
197
Väzba:
pevná