Abeceda, múdra teta

6,50

Kniha pre deti. Veršovaný príbeh o chlapcovi Braňovi, dobrom kamarátovi Filipa, ktorého deti poznajú z kníh Filipove dobrodružstvá.

Vypredané

Nie je na sklade

Popis

Abeceda, múdra teta
Viera Kubičková

V období pred prázdninami vydalo vydavateľstvo Advent-Orion novú knihu pre deti od slovenských autorov – ilustrovaný veršovaný príbeh o chlapcovi Braňovi, dobrom kamarátovi Filipa, ktorého deti poznajú z kníh Filipove dobrodružstvá. Braňo žije v malebnom prostredí horárne, kde pozve svojich spolužiakov na návštevu. Filip a deti z mesta sú nadšené pestrým životom v horárni. Vôňa a zeleň okolitých lesíkov, blízke jazierko, sliepočky, veveričky, srnky a iné zvieratká ustavične pútajú ich pozornosť. Spolu s pánom učiteľom pozorujú prírodu a ochotne pomôžu očistiť les od odpadkov a vecí, ktoré doň nepatria. V horárni prežijú nádherný, užitočný deň. Unavené, ale šťastné ich voz s koníkmi odváža naspäť do mesta.

Prirodzený spôsob života v spojitosti s prírodou a jej ochrana – tzv. ekologická téma – tvoria jadro príbehu, ktorým chce autorka vyjadriť svoju lásku k deťom a upozorniť na základné hodnoty, ktoré akoby sa pomaly vytrácali z nášho uponáhľaného spôsobu života. Príbeh tvoria štvorveršia, ktoré sa začínajú jednotlivými písmenami abecedy.

Kniha je určená deťom, ktoré sa práve zoznamujú s abecedou a učia sa čítať a písať, preto sa na každej stránke okrem tlačeného textu nachádza aj vzorový ručne písaný text príbehu, čo ocenia nielen deti, ale aj ich pedagógovia. Príbeh je sprevádzaný farebnými ilustráciami, v ktorých autor vedie deti do krásnej slovenskej krajiny, ktorá – na rozdiel od studeného a tvrdého virtuálneho sveta počítačových hier – môže v deťoch posilniť tvorivosť, citlivosť a vzťah k životu.

Zalistuj si v knihe: Abeceda múdra teta – ukážka

Ďalšie informácie

Rozmery 16,5 × 18,5 cm
Strany

72 strán

Väzba

Viazaná

Autor

Viera Kubičková a Peter Matis

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Abeceda, múdra teta”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Názov:
Abeceda, múdra teta
Autor:
Viera Kubičková
ISBN:
978-80-8071-091-0
Rozmery (šxv):
165x185 mm
Počet strán:
72
Väzba:
viazaná

Možno by sa Vám páčilo…

 • Knihy pre deti

  Zmysly zvierat 1

  Výnimočná, pútavá kniha, ktorá odhaľuje inak nám ľuďom skryté tajomstvá zo zvieracej ríše. Témou sú dva zmysly – sluch a čuch – a ich obdivuhodná funkcia vo svete zvierat.

  Vypredané

 • Zľava!
  Knihy pre deti

  Zmysly zvierat 2

  Vypredané

  Druhý diel knihy sa zameriava na zostávajúce zmysly zvierat, ktorých jedinečnosť a funkčnosť neprestáva udivovať deti aj dospelý

 • Knihy pre deti

  Vo veršoch sa ľahko ráta

  Deti tu nájdu zábavu, poučenie, ale aj varovanie pred nerozvážnym konaním, aby vedeli rozlišovať, čo je hra, čo nevinné dobrodružstvo a čo je už ohrozenie zdravia, ba aj života.

  Vypredané

 • Knihy pre deti

  Medové príbehy

  Kniha pre deti o troch nezbedných súrodencoch z veľkomesta, ktorí strávia veselé a veľmi zaujímavé prázdniny na vidieku u starých rodičov.

  Vypredané