Abeceda, múdra teta

6,50

Kniha pre deti. Veršovaný príbeh o chlapcovi Braňovi, dobrom kamarátovi Filipa, ktorého deti poznajú z kníh Filipove dobrodružstvá.

Zalistuj si v knihe: Abeceda múdra teta – ukážka

Popis

V období pred prázdninami vydalo vydavateľstvo Advent-Orion novú knihu pre deti od slovenských autorov – ilustrovaný veršovaný príbeh o chlapcovi Braňovi, dobrom kamarátovi Filipa, ktorého deti poznajú z kníh Filipove dobrodružstvá. Braňo žije v malebnom prostredí horárne, kde pozve svojich spolužiakov na návštevu. Filip a deti z mesta sú nadšené pestrým životom v horárni. Vôňa a zeleň okolitých lesíkov, blízke jazierko, sliepočky, veveričky, srnky a iné zvieratká ustavične pútajú ich pozornosť. Spolu s pánom učiteľom pozorujú prírodu a ochotne pomôžu očistiť les od odpadkov a vecí, ktoré doň nepatria. V horárni prežijú nádherný, užitočný deň. Unavené, ale šťastné ich voz s koníkmi odváža naspäť do mesta.

Prirodzený spôsob života v spojitosti s prírodou a jej ochrana – tzv. ekologická téma – tvoria jadro príbehu, ktorým chce autorka vyjadriť svoju lásku k deťom a upozorniť na základné hodnoty, ktoré akoby sa pomaly vytrácali z nášho uponáhľaného spôsobu života. Príbeh tvoria štvorveršia, ktoré sa začínajú jednotlivými písmenami abecedy.

Kniha je určená deťom, ktoré sa práve zoznamujú s abecedou a učia sa čítať a písať, preto sa na každej stránke okrem tlačeného textu nachádza aj vzorový ručne písaný text príbehu, čo ocenia nielen deti, ale aj ich pedagógovia. Príbeh je sprevádzaný farebnými ilustráciami, v ktorých autor vedie deti do krásnej slovenskej krajiny, ktorá – na rozdiel od studeného a tvrdého virtuálneho sveta počítačových hier – môže v deťoch posilniť tvorivosť, citlivosť a vzťah k životu.

Autor: Viera Kubičková a Peter Matis
72 strán, 16,5 x 18,5 cm, viazaná

Ďalšie informácie

Rozmery 16.5 × 18.5 cm
Strany

72 strán

Väzba

Viazaná

Autor

Viera Kubičková a Peter Matis

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Abeceda, múdra teta”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Možno by sa Vám páčilo…